Kvalita nebo kvantita? Aneb kdy vyhasnou superstar v infopodnikání?

Internetový trh je zahlcen infoprodukty (ebooky, kurzy, videa) zdarma i za peníze. Víte, co má většina těchto produktů společné – podivnou kvalitu a hodnotu. Většina je šitá horkou jehlou pod vidinou rychlého zbohatnutí. Pod vlivem Milionového impéria se najednou objevily na internetu SUPERSTAR. Jsou tady sami odborníci a experti, kteří studovali u těch nejlepších. Příměr k superstar jsem použil záměrně. Protože věřím, že i na internetu to dopadne podobně jako v hudebním byznyse. SUPERSTAR se objevili z ničeho nic, rozvířili zatuchlé vody popmusic a většina SUPERSTAR opojená penězi, alkoholem a drogami plní jen stránky bulvárních plátků a nebo skončila v úplném zapomnění. Přežili a prosadili se jen ti , kteří něco umí a mají výdrž a zpívají, protože je to baví.

Podle mě to s infopodnikáním dopadne podobně.

Infopodnikatelé – superstar rozčeřili konzervativní vody podnikání na internetu a některých dalších oblastí – například vzdělávání, marketingu a prodeje. Objevily se nové příležitosti, nové pojmy, nové formy podnikání na internetu.

Bohužel vítězí forma nad obsahem. Ti, co mají zkušenosti a kvalitní obsah (znalosti, dovednosti ve svých oborech podnikání), tak jsou rezistentní vůči probíhajícím změnám a brání se a brání se zejména novým technikám. Velmi dobře to je vidět u kolegů – velmi kvalitních lektorů – lektorek, kteří si stěžují, že není práce, nebo jsou nízké ceny, ale změnit formu z prezenčního školení na online se jim nechce.

Na druhé straně je tady řada lidí, kteří mají pozitivní vztah k online nástrojům, ale chybí jim ten obsah a zejména pedagogické dovednosti. Co si myslíte, kdo z těchto dvou kategorií uspěje? Zkuste se podívat na experta na infopodnikání – Otakara Líbala. Úsudek si udělejte sami.

Objevil se nový pojem v oblasti podpory prodeje – AFFILIATE. Afiiliate systémy podporují velmi výrazně prodej eshopů a zejména našly uplatnění při podpoře prodeje infoproduktů. Je skvělé, že se na trhu objevil český produkt AFFILBOX. U koho bychom se měli učit jak affiliate programy používat? Máme tu jedinečnou možnost, že se můžeme učit affiliate od autora AFFILBOXu – Mária Roženského. Mário Roženský vytvořil online projekt AFFILIATE ACADEMY, ve kterém se podělí o své zkušenosti z vývoje AFFILBOXU  a zejména z jeho osobních účastí jako affiliate manažer v největších affiliate kampaních na českém internetu.

Internet je velká příležitost, ale i hrozba. Velmi se mi líbily články Michala Kubíčka, který ukazuje zajímavé cesty k pasivnímu příjmu. Na webu www.pasivniprijem.eu popisuje velmi otevřeně co je a co není pasivní příjem a jakých dosahuje výsledků. Je důležité si uvědomit, že těchto výsledků nedosáhl přes noc, ale systematickou činností – prací. To, že lze vydělat i 100 000,- popisuje v článku Přehled příjmů: Srpen 2013.

Mým posláním je pomáhat lidem a firmám rozvíjet jejich potenciál. Zvyšovat zisk, snižovat náklady u firem a nalézat smysl života, zvyšovat spokojenost a radost ze života u lidí. Pochopil jsem, že internet mi nabízí nové možnosti jak tyto moje zkušenosti a vize mohu lidem zprostředkovat.

Poslední dva roky jsem se věnoval hodně svému osobnímu rozvoji a zejména studiu online podnikání. Nové poznatky z oblasti online podnikání se snažím uplatňovat v řadě nových projektů – www.leanvkostce.czwww.nekonecnemoznosti.czwww.nestestivestesti.czwww.facilitace.com a i na tomto blogu www.tomasgresek.cz.

Abych mohl přenést svoje vzdělávací aktivity na internet, musel jsem nastudovat řadu nových informací. K tomu mi pomohly tyto produkty:

Jak napsat ebook za 14 dnů

Jak úspěšně prodávat ebook?

Milionové impérium

Email academy premium

Facemarkacademy

SEO škola

Jak podnikat na internetu

Aktivátory zisku

Budu rád, když v tomto článku najdete inspiraci a případně využijete některý z popsaných produktů.

Do diskuse napište Vaše zkušenosti s infopodnikáním.

 

Tomáš Gřešek
Najdete mě

Tomáš Gřešek

lektor - konzultant - kouč at EDUWAY
Baví mě inspirovat lidí a firmy k trvalému rozvoji.
Tomáš Gřešek
Najdete mě

Latest posts by Tomáš Gřešek (see all)

Sdílejte se svými přáteli