ŘÍZENÍ ZMĚN – JAK SI POCHUTNAT NA KACHNĚ

Jak „řízení změn“ souvisí s pečenou kachnou?

Na jednom firemním večírku jsme s kamarádem Pavlem „baštili různé dobroty“. A Pavel mi povídal zajímavý příběh, který měl spojený právě s rautem.

Na jednom obchodním obědě byla servírovaná nadívaná kachna. Jídlo bylo velmi chutné a mého kamaráda Pavla zaujala forma přípravy a servírovaní kachny. Kachna totiž patřila k jeho oblíbeným jídlům. Manželka mu kachnu vařila velmi často, protože věděla, že je to jeho oblíbené jídlo. Pekla ji však vždy rozporcovanou.

Když pak přišel po daném večírku domu, ptal se manželky proč vaří kachnu vždycky stejně. A zejména, proč ji peče naporcovanou. Manželka odpověděla: „Ani nevím? Máma to tak vždycky pekla.“ Pavel manželce barvitě povídal, jak ta nadívaná kachna byla úžasná. A vyslovil přání, že by byl rád, kdyby mu manželka takovou nadívanou kachnu taky někdy udělal. Manželka z toho nebyla moc nadšená, ale nakonec slíbila, že se o to pokusí.

Za nějaký čas jeli navštívit manželčinu maminku. A na oběd dostali pečenou kachnu. A samozřejmě porcovanou. A jelikož Pavel má rád ve všem jasno, pochválil mamince oběd, ale zeptal se maminky, proč dělá vždycky tu kachnu porcovanou. Maminka odpověděla: „Ani nevím? Máma to tak vždycky pekla.“ A babička, která seděla u stolu řekla: „Synku, já jsem to vždycky pekla rozporcované, protože jsme neměli větší hrnec!!!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A přesně tak je to se změnami v konzervativních firmách. Děláme spoustu věcí nějakým způsobem jen proto, že to tak dělal někdo před námi a dneska už ani neznáme důvod, proč to tak děláme.

Velmi častou příčinou toho, že vše dělám pořád stejně a nedokážeme vidět jiné řešení je stres.

Stresu se můžete trvale zbavit pomocí 7 jednoduchých cvičení – více informací najdete v e-Booku 7 efektivních cvičení, jak zvládnout stres.

Abyste si mohli vychutnat nadívanou kachnu, a zejména abyste mohli vytvářet změny, je důležité , aby jste se stali leadrem změn – inspirujte se e-bookem 12 KOMPETENCÍ LÍDRA ZMĚN.

V e-booku 12 KOMPETENCÍ LÍDRA ZMĚN jsou základní principy, které Vás mohou inspirovat, jak řešit změny jako lídr. Tak jak jsem o tom psal v článku Řízení změn – transformace myšlení.

Tomáš Gřešek
Najdete mě
Tomáš Gřešek
Baví mě inspirovat a propojovat lidí a firmy na jejich cestě k trvalému rozvoji.

Leader produktivity

 • Produktivita je cesta k rychlému úspěchu
 • Produktivita je cesta k dlouhodobé prosperitě
 • Produktivita potřebuje své hrdiny - leadry
Více informací

Jak nastavit cíle

 • Cíl je místo kam chceš dojít
 • Cíl je to co chceš
 • Cíl je ovoce po kterém toužíš
 • Cíl je výsledek, který tě uspokojí
 • Cíl je výzva, která tě zvedne ze židle
 • Cíl je smysl tvého byznysu
Více informací

Myšlenková mapa
"Jak si nastavit cíle?"

 • Jak si stanovit v práci priority?

 • Jak nastavit cíle?

 • Jak delegovat úkoly?

 • Proč se úkoly neplní?

Více informací
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..