Inspirace – nekonečné možnosti a příležitosti.

Dnešní doba přináší nekonečnou inspiraci a nekonečné možnosti. V minulých stoletích, když chtěl někdo uspět a být bohatý, tak se musel narodit jako bohatý. Kdo se narodil pod hradem, tak neměl šanci mít svůj hrad. Kdo se narodil do rodiny pana továrníka nebo bankéře, měl mnohem jednoduší cestu v životě než ten, kdo se narodil do rodiny dělníka nebo služky.

V dnešní době je všechno mnohem jednodušší. Když má člověk nápad, ten nápad podpoří nadšením, tak může velmi rychle uspět. Řada lidí se vymlouvá, že oni nemohou uspět. Že nemají vzdělání, že nemají peníze, že …. Řada lidí se dívá kolem sebe a vidí jen ty, co neuspěli, jen ty, co zkrachovali, jen ty, co se jim nedaří.

Lidi se bojí překročit osobní zónu komfortu a hledají ujištění, že TO NEMÁ SMYSL. Věnují obrovské množství energie do vysvětlování, proč to nejde.

V této souvislosti bych citoval Henryho Forda. „Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.“

Důležité je změnit naše myšlení a otevřít se novým možnostem a hledat příležitosti. Kolem každého z nás je řada příležitostí, jen to někteří nechceme vidět a nebo se bojíme neúspěchu. Dnešní doba přináší nekonečné možnosti a množství inspirace. Například v časopise FIRST CLASS můžete najít řadu Článek_First_Classainspirativních příběhů z celého světa. Jsem hrdý na to, že Petr Casanova – šéfredaktor FIRST CLASS napsal článek o mé dceři Míši, která ve svých 15-ti letech napsala knihu Neštěstí ve štěstí a v 16-ti ji vydala. Tento příběh je o splněném snu mladé slečny, která překonala řadu bariér a nepřízní osudu (více v tomto článku na www.facilitace.com) a zároveň dokázala využít možností dnešní doby.

Mezi námi je řada úspěšných a spokojených lidí. Je skvělé, že někteří úspěšní lidí jsou ochotni se podělit o své zkušenosti. Že jsou ochotni inspirovat další lidí. Mně velmi inspirovala loňská akce Bigthinking Business Inspiration , o které jsem psal v článku Inspirativní Bigthinking Business Inspiration

Je skvělé, že jsou mezi námi a v mé blízkosti lidé, kteří podporují šíření inspirativních příběhů. Letošní Bigthinking Business Inspiration 2015 přinese čtyři inspirativní příběhy. Můžete se těšit na čtyři příběhy – na čtyři spíkry, kteří Vám ukážou jejich cestu do světového byznysu – v rámci této akce se můžete těšit na Martina ŠULU – CEO JetSurf, Lucií BAREŠOVOU – CEO Skypicker, Davida SPÁČILA – CEO VideoflotBarboru NEVOSADOVOU – CEO Tripomatic.

Business InspirationKaždý z nás může zkoušet a hledat svou cestu. A může se učit z vlastních chyb. Nebo se můžete inspirovat příběhy úspěšných. Je úžasné se inspirovat (ne kopírovat) příběhy úspěšných.

Lidé si potřebuji velmi často uvědomit, že je reálné uspět. A na Bigthinking Business Inspiration 2015 najdete čtyři reálné příběhy.

Možná i vy máte svůj inspirativní příběh. Budu rád, když ho napíšete do komentářů pod tento článek a budete inspirovat další lidi.

Tomáš Gřešek
Najdete mě
Tomáš Gřešek
Baví mě inspirovat a propojovat lidí a firmy na jejich cestě k trvalému rozvoji.

Leader produktivity

 • Produktivita je cesta k rychlému úspěchu
 • Produktivita je cesta k dlouhodobé prosperitě
 • Produktivita potřebuje své hrdiny - leadry
Více informací

Jak nastavit cíle

 • Cíl je místo kam chceš dojít
 • Cíl je to co chceš
 • Cíl je ovoce po kterém toužíš
 • Cíl je výsledek, který tě uspokojí
 • Cíl je výzva, která tě zvedne ze židle
 • Cíl je smysl tvého byznysu
Více informací

Myšlenková mapa
"Jak si nastavit cíle?"

 • Jak si stanovit v práci priority?

 • Jak nastavit cíle?

 • Jak delegovat úkoly?

 • Proč se úkoly neplní?

Více informací
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..